Sposoby, aby pogłębić wiedze medycznąZostanie lekarzem nie jest łatwym zadaniem. Przyjęcie do szkoły medycznej, która staje się coraz bardziej konkurencyjna, to tylko pierwszy krok. Aby praktykować medycynę jako MD po ukończeniu studiów, musisz ukończyć proces licencjonowania lekarza i spełnić wymagania specyficzne dla danego stanu. Jeśli nie chcesz zobowiązać się do spędzenia ponad 10 lat w szkole, ale nadal masz pragnienie, aby pomagać innym i uczyć się o ludzkiej anatomii, istnieją inne opcje. Istnieje wiele różnych ścieżek, które mogą doprowadzić Cię do zostania lekarzem i zdobycia wykształcenia potrzebnego do kariery w medycynie - nie jest wymagana szkoła medyczna.

Zostań asystentem lekarza

Asystenci lekarza (PAs) są dostawcy opieki zdrowotnej, którzy pracują z lekarzami, aby zapewnić profilaktyczne, diagnostyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne usługi opieki zdrowotnej. Aby zostać asystentem lekarza, musisz ukończyć studia licencjackie, magisterskie i program asystenta lekarza. Programy asystentów lekarza zazwyczaj trwa 2 lata, aby zakończyć i mają coraz bardziej konkurencyjne wymagania przyjęcia.

Zostań terapeutą zajęciowym

Terapeuci zajęciowi pomagają pacjentom zidentyfikować i osiągnąć ich cele w codziennym życiu poprzez wykorzystanie codziennych umiejętności, takich jak ubieranie się, gotowanie i obowiązki domowe. Możesz zostać terapeutą zajęciowym poprzez zdobycie tytułu licencjata z biologii, psychologii lub innej pokrewnej dziedziny, a następnie ukończenie programu terapii zajęciowej. Możesz również zdobyć tytuł magistra i kontynuować karierę jako asystent terapii zajęciowej, który pomaga terapeucie zajęciowemu w wykonywaniu codziennych zadań.

Zarobić dyplom w pielęgniarstwie

Pielęgniarki są w dużym zapotrzebowaniu i mogą zarobić dobrą pensję. Istnieje wiele różnych rodzajów pielęgniarek i wiele różnych programów studiów, które mogą przygotować Cię do zostania jednym. Aby stać się zarejestrowanym pielęgniarka, która jest najbardziej powszechnym typem pielęgniarki, można zarobić 2-letni współpracownik w pielęgniarstwie. Inne programy studiów, które mogą przygotować Cię do zostania pielęgniarką obejmują programy studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Zostań dentystą

Dentyści pomagają pacjentom poprzez diagnozowanie i leczenie chorób i zaburzeń związanych z ustami, zębami i dziąsłami. Możesz zostać dentystą, zdobywając tytuł licencjata w dowolnym temacie, tytuł magistra w dziedzinie nauk związanych z dentystyką, a następnie kończąc program szkoły dentystycznej. Większość programów szkół dentystycznych są 5 lat, ale można również uczestniczyć w 2-letniej szkole dentystycznej.

Każda z tych ścieżek kariery oferuje unikalny sposób na kontynuowanie kariery w medycynie i pomaganie innym.